Piątek 19.04.2024

    News

    Photogallery

    • WYCIECZKA KLAS DRUGICH

      W dniu 12 kwietnia klasa 2a i 2b pojechały na wycieczkę do niezwykłego miejsca w Katowicach. Nasi uczniowie odwiedzili jedyną w Polsce audiowizualną wystawę "Kleks. Magia kina", która odkryła przed dziećmi sekrety produkcji filmowych, oraz miejsce, które łączy ze sobą kulturę, edukację i zabawę - " Bajka Pana Kleksa".  Przed wizytą w tym ciekawym miejscu uczniowie przeczytali lekturę, oraz zobaczyli film "Akademia Pana Kleksa" z 1983 roku. 

      "Kleks. Magia kina" to miejsce, które pobudziło dziecięcą ciekawość naszych uczniów. Wkroczyliśmy niejako do fantastycznej przestrzeni prosto w planu filmowego. Zobaczyliśmy wraz z przewodnikiem kulisy powstawania  filmu "Akademia Pana Kleksa", oryginalną scenografię filmową oraz kostiumy i rekwizyty wykorzystane w filmie. Pani przewodnik zdradziła nam także sekrety i tajniki powstawania filmu. Lecz to nie wszystko ! Podczas warsztatów każdy z uczniów miał szansę stworzyć unikatowy strój samego Profesora Kleksa, oraz wspólnie nakładaliśmy na surowe materiały poszczególne efekty : muzykę, efekty dźwiękowe, efekty wizualne oraz specjalne. Następnie odwiedziliśmy miejsce, po którym oprowadzała nas sama Ada Niezgódka . Była to  "Bajka Pana Kleksa".  Dzieci miały możliwość twórczo eksperymentować np. leczyły chore sprzęty, uczyły się wiązania prostych węzłów oraz odkrywały sekrety Pana Kleksa, które były ukryte w szufladach. Wspólne śpiewanie oraz tańce także były !  Mieliśmy nawet szansę poczuć stan nieważkości, który można doświadczyć tylko w Kosmosie. 

      Był to świetnie spędzony czas, pozwalający nam się zintegrować, pośmiać i pobawić. 

      Wycieczkę zorganizowały Anna Woźniak i Małgorzata Janus. 

    • TRZYMAJ FORMĘ!

      Nasza szkoła realizuje projekt w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Trzymaj Formę". Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu:propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Uczniowie biorący udział w akcji wzięli udział w testach wody niegazowanej. Szukali oni odpowiedzi na pytanie: czy woda zawsze smakuję tak samo, która woda ma "najlepszy" skład i dlaczego warto pić wodę niegazowaną zamiast tej z gazem. Zapraszamy do obejrzę relacji foto na naszym szkolnym FB (kliknij) Koordynatorami projektu są nauczyciela wf Izabela Pakuła i Janusz Parkitny.

    • 7 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      Podczas lekcji przyrody i biologii w minionym tygodniu, uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. Klasy IV brały udział w konkursie szkolnym o tematyce zdrowotnej, opartej na materiale podręcznika. Komplet punktów 20/20 zdobył  Mateusz Lenartowicz z IVb, tuż za nim w klasie uplasowali się : Anna Michlowicz, Zofia Mitas, Lilianna Smol, Marcel Szeliga oraz Bartek Wiesiołek. Natomiast w klasie IVa najlepszy wynik uzyskali: Krzysztof Molak i Dorian Froner. Gratulacje! Uczniowie klas V wysiali swoje własne, pierwsze nasiona - warzywa już kiełkują w sali 48. Uczniowie klas VI samodzielnie przygotowywali przekąskę w postaci tortilli z warzywami, jako zdrowe drugie śniadanie. Uczniowie klas VII przedstawiali scenki pacjent-lekarz, związane z profilaktyką zdrowotną. Uczniowie klasy VIII wykonywali w grupach plakaty związane z etykietami umieszczanymi na produktach, analizując ich skład. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Dbajcie o zdrowie! N-lka biologii AMR.

    • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

      Uczniowie klas pierwszych w dniu 9 kwietnia pojechali do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Uczestniczyli tam w warsztatach, które były bardzo ciekawe, interesujące oraz pełne nowych wiadomości. Klasa IA  brała udział w warsztatach pt. "OPOWIEŚCI O DOBRYCH WILKACH. Na zajęciach dowiedzieli się, jak funkcjonuje wilcza wataha, rozpoznawali wilcze trop oraz dowiedzieli się czy wilki naprawdę wyją do księżyca. Zajęcia przerywane były spacerem po ogrodzie oraz aktywnościami artystycznymi. Klasa IB brała z kolei udział w warsztatach pt."CHEMIK W KUCHNI" Na warsztatach tych w profesjonalnym laboratorium chemicznym doświadczali i eksperymentowali z wykorzystaniem produktów, które możemy znaleźć w kuchni lub innych zakamarkach domu. Odmierzali, porównowali, tworzyli… z ogromnym zaangrażowaniem i radością. To był udany wyjazd! Wycieczkę zorganizowały Anna Kurtyka i Jola Radwan

    • WOJEWODZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII

      WOJEWODZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII

      Uczennica SP 23 z klasy 8a, Lena Gołębicka, w lutym brała udział w ostatnim III stopniu konkursu biologicznego. Otrzymaliśmy wyniki! Lena uzyskała tytuł finalistki konkursu, zdobyła 47/60 punktów. Jest skromna i nie lubi się chwalić, jednak taki sukces trzeba nagłośnić. Gratulacje i brawa dla Leny!!! Pozdrawiam AMR- nauczycielka biologii.

    • PRZED ŚWÌĘTAMI

      Radosne przygotowanie do Świąt Wielkanocnych w klasach 1a i1b.

    • POWITANIE WIOSNY W KLASACH 1-3

      Aby przywitać "Panią Wiosnę" klasa 2a i 1a przygotowała pyszne soki ze świeżych owoców. Dodatkowo klasa 2a zrobiła pełne witamin sałatki owocowo - warzywne. Klasy trzecie wyjachały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, a klasa Ib uczestniczyła w konkursie poezji, recytując wybrane wiersze o wiośnie. To był udany dzień!

    • WITAJ, WIOSNO!

      Powitanie wiosny w naszej szkole było wyjątkowo radosne, tym bardziej, że wyszło słońce i zrobiło się przyjemnie i ciepło. Symbolicznie pożegnaliśmy zimę, topiąc Marzannę. Kolorowe stroje, uśmiech na twarzach dzieci, piosenki i głośne okrzyki skutecznie odegnały chłody!

    • NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI!

      W dniu 22 marca 2024r. odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Logopedycznego pt. " Chochlikowe psoty", organizowanego przez SP54 w Miechowicach. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. Naszą szkołę pod opieką p. Beaty Biedroń reprezentowali uczniowie z kl.Ib - Michał Maśliński, Adam Skrzidlo i z IIa - Patryk Lukosz. Chłopcy z wielkim zapałem uczestniczyli w wielu konkurencjach. Konkurs zakończył się sukcesem naszej drużyny, która zdobyła I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

    • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

      Prace czworga naszych uczniów zostały docenione podczas II Festiwalu Artystycznego KidsArt „Bytom malowany wiosną” . W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła uczennica klasy 7b Hanna Trzeja, zaś III miejsce Katarzyna Matejczyk z klasy 7a. Mateusz Miszewski z klasy 4 a oraz Wiktoria Kozikowska z klasy 5b zdobyli wyróżnienia w kategorii klas 4-6. Podczas uroczystego rozdania nagród uczniowie mieli możliwość wysłuchania piosnek dotyczących wiosny, zapoznali się także z pracami pozostałych uczestników, które zobaczyć można było na przygotowanym przez organizatora wernisażu.  Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych działań artystycznych.

    • PASJE NASZYCH UCZNIÓW

      Nasi uczniowie rozwijają swoje pasje również poza budynkiem naszej szkoły. Emilia Kompala z klasy 7 a uczestniczy w wielu piłkarskich turniejach. W połowie marca wraz z drużyną GKS Katowice zajęła 3 miejsce w Międzynarodowym turnieju API CUP w Zakopanym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • DZIEŃ LICZBY PI

      W związku z Dniem Liczby Pi uczniowie klas VI -VIII wzięli udział w matematycznym konkursie. Wszyscy otrzymali z aktywności 6. Główna nagroda przypadła Wiktorii Bojdo z klasy 7 a. Gratulujemy.

    • WYCIECZKA

      W dniach 5,6 marca odbyła się wycieczka dla uczniów z klas 7a, 7b, 8a, pod opieką p. E. Skupień, A. Maćkowiak -Rydzyńskiej, E. Stanisz i J. Parkitnego. Organizatorem było biuro MCIT z Piekar Śląskich. Przygodę rozpoczęliśmy w Ojcowskim PN, wędrując po dość błotnistym szlaku, z kontrolowanymi upadkami. Obejrzeliśmy słynne wytwory skał wapiennych m.in. Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Pieskową Skałę. Jednak głównym celem wycieczki było zwiedzanie zabytku UNESCO, historycznej Kopalni Soli w Bochni oraz nocleg w niej, 250 m pod ziemią w komorze Ważyn, ze specyficznym zdrowotnym mikroklimatem i  ścisłym nadzorem górników. Drugiego dnia miał miejsce  spacer po charakterystycznych miejscach Krakowa, dzielnica Kazimierz, okolice Wawelu, Stare Miasto, Uniwersytet Jagieloński Collegium Maius. Wycieczka zapewniła wiele wrażeń...

    • DZIEŃ KOBIET W 2B

      Chłopcy klasy 2b zorganizowali dla  swoich koleżanek występ , przygotowali laurki, babeczki i prezenty. Sprawili dziewczynkom wiele radości .

    • WOLONTARIAT

      WOLONTARIAT

      Wolontariat " Mocno Pomocni" od poniedziałku 4.03.24 do 8.03.24 organizuje zbiórkę czekolad w ramach akcji "Czekolada na Kresy". Przez cały tydzień wolontariusze Bartłomiej i Jakub Tutak będą nosili specjalną skrzynkę, do której możecie wrzucać czekolady. W piątek zostaną one przekazane drużynie harcerskiej, a następnie dotrą do adresatów. Prosimy o wsparcie

    • PODSUMOWANIE KONKURSU

      PODSUMOWANIE KONKURSU

      W dniu 21.02 obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty promujące książki polskich pisarzy. Ponadto zorganizowane zostało Wielkie Szkolne Dyktando z jezyka polskiego. Brali w nim udział wszyscy uczniowie. Okazało się, że polska ortografia nie jest taka trudna i potrzebny był drugi etap, by wyłonić zwycięzców. A oto oni:

      klasy czwarte- Dawid Gołębiowski

      klasy piąte - Nikolas Olech

      klasy szóste - Igor Smol

      klasy siódme - Milena Wroniszewska

      klasa ósma - Lena Gołębicka.

      Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Obchody Dnia Języka Ojczystego przygotowały nauczycielki jezyka polskiego: Barbara Żydek, Stefania Wanat, Beata Grudowska

    • DBI-PODSUMOWANIE

      Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięli oni udział w licznych konkursach, zorganizowanych po to, by jako aktywni użytkownicy Internetu, byli świadomi grożących im niebezpieczeństw i potrafili sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Tym, którzy wykonali piękne i mądre prace-  dziękujemy i gratulujemy!

    • TEATRZYK 2B

      Uczniowie kl 2b zaprosili pierwszaków na przedstawienie kukiełkowe. Warto było obejrzeć te występy, bo kukiełki dzieci przygotowały własnoręcznie i wg własnego pomysłu.

    • ALFIK MATEMATYCZNY ZA NAMI

      Również i w tym roku chętni uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.

      Mateusz z 7 klasy zajął 100 miejsce w województwie.

      Julia z 6 klasy - 156 miejsce w województwie,

      Yelyzaveta Rak z klasy 5 - 169 miesce,  a Anna z 4 klasy 190 miejsce.

      Gratulujemy naszych matematycznym umysłom!

    • "To jak dbamy o środowisko ma znaczenie!"

      Jak mówić o zmianach klimatycznych? Jak mieszkając na Śląsku wpływamy na topniejące lodowce na biegunie północnym?Jak przekazywać uczniom najnowsze informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju? Jak poprzez codzienne nawyki możemy wywierać pozytywny wpływ na środowisko?

      Te i wiele innych tematów poruszanych było podczas I Bytomskiego Szkolnego Panelu Klimatycznego. W ramach wydarzenia, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 26 i Pracownia Badań i Edukacji o Klimacie i Oceanach PAN z Sopotu odbyły się wykłady dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka geografii Izabela Pakuła.

      Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat naszego wpływu na Morze Baltyckie, które znajdziecie na stronie www.oceanofchanges.com

       

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu
      Bytom, ul. Stanisława Wojciechowskiego 6
    • 32 286-53-26

    Galeria zdjęć