Wtorek 21.05.2024

    News

    Photogallery

    • NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI!

      W dniu 22 marca 2024r. odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Logopedycznego pt. " Chochlikowe psoty", organizowanego przez SP54 w Miechowicach. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. Naszą szkołę pod opieką p. Beaty Biedroń reprezentowali uczniowie z kl.Ib - Michał Maśliński, Adam Skrzidlo i z IIa - Patryk Lukosz. Chłopcy z wielkim zapałem uczestniczyli w wielu konkurencjach. Konkurs zakończył się sukcesem naszej drużyny, która zdobyła I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

    • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

      Prace czworga naszych uczniów zostały docenione podczas II Festiwalu Artystycznego KidsArt „Bytom malowany wiosną” . W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła uczennica klasy 7b Hanna Trzeja, zaś III miejsce Katarzyna Matejczyk z klasy 7a. Mateusz Miszewski z klasy 4 a oraz Wiktoria Kozikowska z klasy 5b zdobyli wyróżnienia w kategorii klas 4-6. Podczas uroczystego rozdania nagród uczniowie mieli możliwość wysłuchania piosnek dotyczących wiosny, zapoznali się także z pracami pozostałych uczestników, które zobaczyć można było na przygotowanym przez organizatora wernisażu.  Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych działań artystycznych.

    • PASJE NASZYCH UCZNIÓW

      Nasi uczniowie rozwijają swoje pasje również poza budynkiem naszej szkoły. Emilia Kompala z klasy 7 a uczestniczy w wielu piłkarskich turniejach. W połowie marca wraz z drużyną GKS Katowice zajęła 3 miejsce w Międzynarodowym turnieju API CUP w Zakopanym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • DZIEŃ LICZBY PI

      W związku z Dniem Liczby Pi uczniowie klas VI -VIII wzięli udział w matematycznym konkursie. Wszyscy otrzymali z aktywności 6. Główna nagroda przypadła Wiktorii Bojdo z klasy 7 a. Gratulujemy.

    • WYCIECZKA

      W dniach 5,6 marca odbyła się wycieczka dla uczniów z klas 7a, 7b, 8a, pod opieką p. E. Skupień, A. Maćkowiak -Rydzyńskiej, E. Stanisz i J. Parkitnego. Organizatorem było biuro MCIT z Piekar Śląskich. Przygodę rozpoczęliśmy w Ojcowskim PN, wędrując po dość błotnistym szlaku, z kontrolowanymi upadkami. Obejrzeliśmy słynne wytwory skał wapiennych m.in. Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Pieskową Skałę. Jednak głównym celem wycieczki było zwiedzanie zabytku UNESCO, historycznej Kopalni Soli w Bochni oraz nocleg w niej, 250 m pod ziemią w komorze Ważyn, ze specyficznym zdrowotnym mikroklimatem i  ścisłym nadzorem górników. Drugiego dnia miał miejsce  spacer po charakterystycznych miejscach Krakowa, dzielnica Kazimierz, okolice Wawelu, Stare Miasto, Uniwersytet Jagieloński Collegium Maius. Wycieczka zapewniła wiele wrażeń...

    • DZIEŃ KOBIET W 2B

      Chłopcy klasy 2b zorganizowali dla  swoich koleżanek występ , przygotowali laurki, babeczki i prezenty. Sprawili dziewczynkom wiele radości .

    • WOLONTARIAT

      WOLONTARIAT

      Wolontariat " Mocno Pomocni" od poniedziałku 4.03.24 do 8.03.24 organizuje zbiórkę czekolad w ramach akcji "Czekolada na Kresy". Przez cały tydzień wolontariusze Bartłomiej i Jakub Tutak będą nosili specjalną skrzynkę, do której możecie wrzucać czekolady. W piątek zostaną one przekazane drużynie harcerskiej, a następnie dotrą do adresatów. Prosimy o wsparcie

    • PODSUMOWANIE KONKURSU

      PODSUMOWANIE KONKURSU

      W dniu 21.02 obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty promujące książki polskich pisarzy. Ponadto zorganizowane zostało Wielkie Szkolne Dyktando z jezyka polskiego. Brali w nim udział wszyscy uczniowie. Okazało się, że polska ortografia nie jest taka trudna i potrzebny był drugi etap, by wyłonić zwycięzców. A oto oni:

      klasy czwarte- Dawid Gołębiowski

      klasy piąte - Nikolas Olech

      klasy szóste - Igor Smol

      klasy siódme - Milena Wroniszewska

      klasa ósma - Lena Gołębicka.

      Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Obchody Dnia Języka Ojczystego przygotowały nauczycielki jezyka polskiego: Barbara Żydek, Stefania Wanat, Beata Grudowska

    • DBI-PODSUMOWANIE

      Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Wzięli oni udział w licznych konkursach, zorganizowanych po to, by jako aktywni użytkownicy Internetu, byli świadomi grożących im niebezpieczeństw i potrafili sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Tym, którzy wykonali piękne i mądre prace-  dziękujemy i gratulujemy!

    • TEATRZYK 2B

      Uczniowie kl 2b zaprosili pierwszaków na przedstawienie kukiełkowe. Warto było obejrzeć te występy, bo kukiełki dzieci przygotowały własnoręcznie i wg własnego pomysłu.

    • ALFIK MATEMATYCZNY ZA NAMI

      Również i w tym roku chętni uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.

      Mateusz z 7 klasy zajął 100 miejsce w województwie.

      Julia z 6 klasy - 156 miejsce w województwie,

      Yelyzaveta Rak z klasy 5 - 169 miesce,  a Anna z 4 klasy 190 miejsce.

      Gratulujemy naszych matematycznym umysłom!

    • "To jak dbamy o środowisko ma znaczenie!"

      Jak mówić o zmianach klimatycznych? Jak mieszkając na Śląsku wpływamy na topniejące lodowce na biegunie północnym?Jak przekazywać uczniom najnowsze informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju? Jak poprzez codzienne nawyki możemy wywierać pozytywny wpływ na środowisko?

      Te i wiele innych tematów poruszanych było podczas I Bytomskiego Szkolnego Panelu Klimatycznego. W ramach wydarzenia, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 26 i Pracownia Badań i Edukacji o Klimacie i Oceanach PAN z Sopotu odbyły się wykłady dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka geografii Izabela Pakuła.

      Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat naszego wpływu na Morze Baltyckie, które znajdziecie na stronie www.oceanofchanges.com

       

    • WYCIECZKA

      WYCIECZKA

      22 lutego klasy 6a i 6b wraz z wychowawczyniami wybrały się do Centrum Edukacji Ekologicznej-Egzotarium.

      Uczennice i uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących gadów oraz płazów. Każdy mógł wziąć do ręki pokazywane i omawiane zwierzęta. Następnie zwiedziliśmy cały obiekt. Ścieżkę edukacyjną zaczęliśmy od poziomu -1, gdzie znajdują się olbrzymie akwaria  z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świata m.in. duch amazoński, pielęgnica szmaragdowa, arowana srebrna, płaszczki słodkowodne.

      W terrariach oraz aquaterrariach uczniowie podziwiali gady i owady, m.in. zaskrońca i pająka topika, anakondę zieloną, ptaszniki i drzewołazy. Następnie ścieżka edukacyjna poprowadziła do palmiarni na poziom parteru.

      Na tym poziomie głównymi eksponatami były rośliny, ale wśród nich miejsce znalazły także m.in. legwan zielony, żółw żabuti, bazyliszek płatkogłowy, boa dusiciel, pyton rombowy, pyton siatkowany, boa tęczowy brazylijski, anolis kubański, kajman okularowy, badylarka pospolita, tukan wielki. Podróż po Egzotarium zakończyła się na poziomie +1, gdzie po chwili odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, a obejrzane okazy na długo zostaną w pamięci.

    • PASJE NASZYCH UCZNIÓW-CZĘŚĆ 3

      Nasi uczniowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania także poza szkołą. Nie tylko rozwijają, ale także zdobywają nagrody! Miło nam poinformować, że Bartek Pęciak z klasy 1a oraz Filip Zajęcki z klasy 1b zajęli ex aequo III miejsce w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Gratulujemy!

    • PASJE NASZYCH UCZNIÓW - CZĘŚĆ 2

      Pasja to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która wzbogaca ludzkie życie. Hanna Trzeja z klasy 7b zachwyca nas swoim talentem plastycznym od dawna. Do tworzenia swoich prac wykorzystuje kredki, ołówki i farby akwarelowe. Rysuje przede wszystkim martwą naturę, a w ostatnim czasie spodobało jej się rysowanie obrazów przedstawiających zwierzęta – głównie szopy. Prace Hani są coraz dojrzalsze, zachwycają, ale także zmuszają do refleksji. Warto im się z uwagą przyjrzeć. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zawierającą próbkę jej działalności.

    • Z CYKLU "PASJE NASZYCH UCZNIÓW"

      W życiu każdego człowieka bardzo ważną rolę odgrywają zainteresowania. Dzięki nim możemy zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności, a przede wszystkim znaleźć wytchnienie od codzienności. Pasją Marceliny Tkacz z klasy 7b od najmłodszych lat były sztuki plastyczne – rysunek i malarstwo. Jak wspomina młoda artystka, jej pierwszym dziełem był obrazek przedstawiający misia, który wykonała, mając kilkanaście miesięcy. Dzisiaj jej twórczość oparta jest głównie na portretach. Często rysuje znane postacie muzyków, ponieważ jej zainteresowania są dużo szersze i jest ona także zagorzałą fanką takich muzyków i zespołów jak Michael Jackson, Queen, Lady Pank. Tworząc kolejne prace, z roku na rok Marcelina rozwijała swoje umiejętności, a efekty jej działań można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    • ZBIÓRKA DLA KONI

      Zakończyliśmy akcję "Marchewka dla konika". Wszystkie przysmaki zostały przekazane szczęśliwym konikom. Wolontariuszom SP 23 serdecznie dziękujemy. Szczególnie Zuzi Młynarczyk z 5 b, która była nieocenioną pomocą podczas tej akcji. Koordynator- Edyta Skupień.

    • Ogłoszenie!

      Ogłoszenie!

      Wolontariat "Mocno Pomocni" ogłasza akcję "Marchewka dla konika". Od jutra do czwartku można przynosić jabłka, marchewki, banany do sali 50. Przekąski zostaną w czwartek przekazane do Ośrodka Jeździeckiego "Ponny Hoff" w Bytomiu. W tym ośrodku swój wolny czas spędzają uczniowie naszej szkoły. Z radością czeka już na nie 40 koni, 4 alpaki i 2 osiołki. Liczymy na Was.

       

    • Walentynki

      14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania miłości i przyjaźni. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

      Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Już dwunastego lutego przygotowane i ozdobione skrzynki czekały na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      W czwartek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów.

    • Brawo, chłopaki !

      Dnia 14.02.2024 reprezentanci naszej szkoły brali udział w finałach Mistrzostw Szkół Podstawowych w Siatkówce Chłopców [klasy 7-8]. Po wygranych kwalifikacjach byliśmy bardzo zadowoleni z awansu do turnieju finałowego. Tam mieliśmy okazję zmierzyć się z najlepszymi szkołami w Bytomiu. Nie byliśmy faworytami, zagraliśmy odważnie i bez kompleksów z dużo wyższymi pod względem wzrostu przeciwnikami. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w Bytomiu, co jest ogromnym sukcesem dla naszej szkoły. 
      Szkołę Podstawową nr 23 reprezentowali: Sebastian Kuna, Ksawery Żelazny, Tomasz Machoń, Krzysztof Kluczny, Igor Gluch, Patryk Soyke, Mateusz Krawczyk!!
      Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego - mgr Janusz Parkitny.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu
      Bytom, ul. Stanisława Wojciechowskiego 6
    • 32 286-53-26

    Galeria zdjęć