Wtorek 30.04.2024

Terminarz zebrań z rodzicami Wychowawcy klas Rekrutacja do klas pierwszych Informatory Dokumenty do pobrania Godziny dostępności

Informacje dla Rodziców

Rekrutacja do klas pierwszych

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 23
    NA ROK SZKOLNY 2024/2025

ZAPISY TRWAJĄ OD 4 MARCA DO 17 MAJA 2024 R.

Do pobrania:
    Zgloszenie_dziecka_do_szkoly_rejonowej.pdf
    Wniosek_o_przyjecie_dziecka_spoza_rejonu_szkoly.pdf

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
    ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO

(zgodnie z Zarządzeniem nr 47/17 Prezydenta Bytomia Komunikatu nr 1/2024 z 15 stycznia 2024 r.
    w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bytom na rok szkolny 2024/2025)

Lp.

RODZAJ CZYNNOŚCI

TERMINY

postępowanie rekrutacyjne

postępowanie uzupełniające

1.

Zgłaszanie dzieci zamieszkałych
    w obwodzie szkoły podstawowej.

od 4 marca
    do 17 maja 2024 r.

------------

2.

Złożenie wniosku przez kandydata spoza obwodu o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie lokalnych kryteriów rekrutacji.

od  4 marca
     do 17 maja 2024 r.

od 17 czerwca
    do 5 lipca
    2024 r.

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata lokalnych kryteriów rekrutacji.

od 20 maja
     do 23 maja 2024 r.

od 8 lipca

do 10 lipca 2024 r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów  nieza-kwalifikowanych.

24 maja 2024 r.

12 lipca 2024 r.

5.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

od 24 maja
    do 4 czerwca 2024 r.

od 15 lipca
    do 17 lipca 2024 r.

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

2024 r.

19 lipca 2024 r.

7.

Składanie wniosków o sporządzenie  uzasadnienia odmowy przyjęcia, przygotowanie i wydanie uzasadnień odmowy przyjęcia, składanie do dyrektora odwołań od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

W terminie określonym w art. 158 ust. 6-9  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r., poz. 900 z późn. zm.)

KRYTERIA REKRUTACJI DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH
    POZA OBWODEM SZKOŁY
    (zgodnie z Uchwałą nr LV/681/17 Rady Miejskiej w Bytomiu)

Lp.