Piątek 17.05.2024

    News

    Photogallery

    Sport w szkole

    Projekty sportowe- archiwum

        Kampania „Ćwicz umysł i ciało – bezpiecznie” była organizowana w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” w obszarze „Bezpieczna szkoła” oraz upowszechniania aktywności fizycznej uczniów w „Roku Szkoły w Ruchu”. W ramach kampanii zorganizowane zostały:
    1. Konferencja Inaugurująca Kampanię „Ćwicz umysł i ciało – bezpiecznie” –  26.03.2014 r.
    2. Tematyczne warsztaty dla nauczycieli pt. "Techniki ułatwiająće zapamiętywanie i przechowywanie informacji"-22.05.2014 r.
    3. Konkurs "Gra edukacyjna-łamigłóka to wymówka"
    Temat gry: przeciwdziałanie i ograniczenie przemocy rówieśniczej oraz edukacja w zakresie negatywnych skutków sięgania po alkohol, narkotyki i inne używki. (projekt koodrynnował nauczyciel matematyki pani. E.Skupień)
    4. Konkurs plastyczny połączony z formą literacką pt. „Mój autorytet/wzór sportowca …, dlaczego On/Ona?”-(projekt koordyjnowali nauczyciele języka polskiego pani B.Grudowska i pani S.Wanat)
    5. Konferencja dla uczniów klas i szkół sportowych pod hasłem: „Dlaczego sport mnie kręci …”? (maj 2014 r.)
    6. Konkurs na układ taneczno-gimnastyczny, pt. „W Roku Ruchu, trochę ruchu” -19.05.2014 r. Układ taneczny przygotowany przez 9-osobowy zesół otrzymał wyróżnienie w konkursie.
    7.  Uroczysta Konferencja podsumowująca Kampanię „Ćwicz umysł i ciało – bezpiecznie”  (10 czerwiec 2014 r.)

       
                                            

    .............................................................................................................................................................

     

    Projekt innowacyjny" Razem lżej"

    W roku szkolnym 2013/2014 w naszej placówce, realizowany był innowacyjny prejekt, skierowany dla uczniów klas 1-3. Nauczyciel wychowania fizycznego, prowadził zajęcia ruchowe, których celem było przeciwdziałanie otyłości. Dwa razy w tygodniu grupa uczniów spotykała się na zajęciach ruchowych. Program zajęć był tak opracowany, by wszechstronnie oddziaływać na rozwój młodego człowieka. Zajecia zostały zakończone w czerwcu 2014r.

            1. W ramach zajęć zorganizowana była "Rodzinna Olimpiada Sportowa"

    20 marca 2014 r. odbyła się Rodzinna Olimpiada Sportowa. W zawodach brali udział uczestnicy innowacji wraz ze swoimi rodzicami. 

             2. Tematyka zajęć realizowana od września do czerwca

    1.Wrzesień- „Do startu, gotów…” kształtujemy koordynacyjne zdolności motoryczne czyli biegi, skoki i rzuty.
    Aktywnie uczestniczymy w zajęciach na boisku szkolnym, korzystając z aury późnego lata i wczesnej jesieni. Zajęcia
    w miarę możliwości odbywają się na boisku szkolnym. Biegamy, maszerujemy i bawimy się wykorzystując infrastrukturę boiska szkolnego.

    2.Październik- „Jesienny marsz po zdrowie”. Spędzamy jak najwięcej czasu na łonie przyrody. Jesień to czas marszobiegów i zabaw na podwórku. Dostosowujemy strój do pory roku i wybieramy się na piesze wycieczki po okolicy.

    3.Listopad- „ Piłko szał”. Zajęcia z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych jakimi są piłki. Małe, większe
    czy ogromne… każdy nauczy się posługiwać tym sprzętem. Zabawa piłkami przynosi wiele radości i zadowolenia.

    4.Grudzień- „Gimnastyczne fiku-miku”. W trakcie tego projektu chcę pokazać dzieciom, że gimnastyka jest doskonałą formą rozrywki, a skok przez skrzynię to „bułka z masłem”.

    5.Styczeń- „ Taniec połamaniec”. W Styczniu będziemy korzystali z karnawału uczestnicząc w zajęciach muzyczno-ruchowych.

    6.Luty- „ W zespole siła”. Gry i zabawy drużynowe to najlepsza metoda na wspólne spędzanie czasu na sportowo. Nauczymy się nowych zabaw i gier, w które możemy się bawić w większym gronie dzieci.

    7.Marzec- „Hop skok”. W marcu będziemy koncentrowali się na koordynacyjnej zdolności motorycznej jaką jest skoczność. Dzieci bardzo lubią takie ćwiczenia więc na pewno zajęcia będą dla nich atrakcyjne i ciekawe.

    8.Kwiecień- „Wiosenny marsz po zdrowie”- to powrót do spędzanie jak największej ilości czasu na podwórku. Spacerujemy, biegamy, bawimy się na dworze, korzystając z pierwszych oznak wiosny.

    9.Maj- „Podwórkowe zabawy”. Poznajemy gry i zabawy, w które śmiało możemy się bawić na podwórku. Dawno zapomniane, czasem nieznane, ale bardzo interesujące. Każdemu uczestnikowi zajęć przyniosą na pewno wiele radości.

    10.Czerwiec- „ Czas podsumowań”. Czerwiec spędzimy nie tylko na aktywności ale też na podsumowaniu tego co za nami. Będziemy rozmawiali, chwalili się swoimi spostrzeżeniami i wspominali to co za nami. 

     

    ze sportowym pozdrowieniem, nauczyciel WF Izabela Pakuła

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu
      Bytom, ul. Stanisława Wojciechowskiego 6
    • 32 286-53-26

    Galeria zdjęć