Sobota 04.05.2024

informacje czytelnictwo nowości galeria regulamin Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa aforyzmy archiwum

regulamin

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2. Dni i godziny pracy biblioteki szkolnej są określane na początku roku szkolnego oraz podawane do wiadomości

wszystkich zainteresowanych.

3. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można wypożyczając je do domu, przeglądając na miejscu,

bądź wypożyczając do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

4. Materiały biblioteczne można wypożyczać na okres potrzebny użytkownikowi. W uzasadnionych przypadkach

biblioteka może prosić o zwrot materiałów.

5. Całość zgromadzonych w bibliotece szkolnej zbiorów stanowi własność Szkoły Podstawowej. Użytkownicy zobowiązani są:

- dbać o wykorzystywane materiały, chronić je przed zniszczeniem i zagubieniem,

- nie wynosić z biblioteki bez wiedzy bibliotekarza żadnych materiałów,

- w przypadku zagubienia bądź zniszczenia należy odkupić taką samą pozycję lub inną wskazaną przez bibliotekarza.

6. W bibliotece należy zachować ciszę.

7. Do biblioteki nie wolno wnosić jedzenia i picia i urządzeń elektronicznych.

8. Użytkowników obowiązuje dbałość o wyposażenie biblioteki.

9. Wszystkie wypożyczone przez uczniów pozycje muszą być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego,  w terminie                    podanym przez bibliotekarza.

10. Użytkownicy opuszczający szkołę - uczniowie zobowiązani są do oddania wszystkich materiałów.

Nieoddanie materiałów jest równoznaczne z obniżeniem zachowania. Użytkownicy opuszczający szkołę – pracownicy

którzy nie oddali materiałów bibliotecznych zobowiązani są do ich odkupienia.

11.Materiały biblioteczne (książki i materiały edukacyjne w tym podręczniki sfinansowane z dotacji celowej) nie nadające się

do użytku (zdezaktualizowane i zniszczone) przekazywane są na makulaturę zgodnie z regulacjami wewnętrznymi szkoły.

12. Każdy użytkownik biblioteki zobowiązany jest zapoznać się z jej regulaminem oraz przestrzegać go.