Sobota 04.05.2024

Rada Pedagogiczna Rada Rodziców Sekretariat/Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Koncepcja pracy szkoły Historia Opieka zdrowotna Wolontariat Chór szkolny

Koncepcja pracy szkoły

MISJA SZKOŁY

NASZA SZKOŁA JEST:
    1. Miejscem bezpiecznym i przyjaznym dziecku, zapewniającym harmonijny rozwój umysłu, ducha i ciała, przygotowującym do życia w zgodzie z samym sobą i otaczającym światem, otwartym na potrzeby wychowanków, ich rodziców i środowiska lokalnego oraz przygotowanym do ich zaspokajania.

2. Placówką oświatową umożliwiającą rozwój zainteresowań i wrodzonych predyspozycji, otaczającą opieką dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych, wdrażającą do prowadzenia zdrowego stylu życia, przygotowującą do pełnej samorealizacji i osiągnięcia sukcesu na miarę własnych możliwości, kształtującą poczucie więzi z własną rodziną, społecznością szkolną, regionem, ojczystą kulturą i tradycją oraz postawę tolerancji i dialogu ułatwiającą porozumiewanie się z innymi i prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

3. Otwarta na inicjatywy uczniów, rodziców i nauczycieli.

WIZJA SZKOŁY

Motto: "DZIECKO JEST WSPÓLNYM DOBREM RODZICÓW I SZKOŁY"

1. Szkoła jest wspólnotą opartą na zasadzie partnerstwa, przyjaźni, szacunku i wzajemnej pomocy, a także zaangażowania uczniów, rodziców i pracowników w kształtowaniu jej wizerunku.

2. Szkoła pomaga uczniom w osiąganiu pełni ich rozwoju dzięki:
    - stworzeniu miłej, bezpiecznej atmosfery nauki i współżycia,
    - rozpoznawaniu, zachęcaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i umiejętności na miarę ich możliwości intelektualnych,
    - wzbudzaniu miłości do nauki pojmowanej jako proces trwający przez całe życie,
    - rozwijaniu poczucia dumy z osiąganych wyników.

3. Szkoła przygotowuje dziecko do przyszłego życia przez:
    - uczenie respektowania potrzeb innych i tolerancji,
    - kształtowanie pozytywnego stosunku do zabawy, pracy, wypoczynku,

- propagowanie dziedzictwa kultury narodowej,
    - poznawanie zasad życia społecznego,
    - zachęcanie do zespołowego działania i odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

4. Grono pedagogiczne:
    - wzajemnie sobie pomaga, okazując szacunek i życzliwość w wypełnianiu powierzonych mu zadań wobec uczniów szkoły,
    - poszukuje nowych rozwiązań organizacyjnych, edukacyjnych i wychowawczo-opiekuńczych,
    - przestrzega etyki zawodu nauczycielskiego.

Kalendarz imprez szkolnych: Kalendarz__imprez_2023-2024.pdf