Piątek 03.05.2024

Rada Pedagogiczna Rada Rodziców Sekretariat/Pracownicy szkoły Samorząd Uczniowski Koncepcja pracy szkoły Historia Opieka zdrowotna Wolontariat Chór szkolny

Chór szkolny

Prowadzący: Marta Giermuda

Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają.

Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.

J.W. Goethe

Z początkiem każdego roku szkolnego w rozśpiewane szeregi CHÓRU SZKOLNEGO wkraczają nowe dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI oraz zainteresowani uczniowie klas młodszych.

Od wielu lat nasza szkoła umożliwia wszystkim chętnym uczniom rozwój umiejętności wokalnych

poprzez kształtowanie głosu oraz prezentowanie własnego talentu na uroczystościach szkolnych.

Uczestnictwo w chórze to rozwijanie wrodzonych uzdolnień muzycznych oraz kształtowanie słuchu, emisji głosu oraz wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.. To ciężka i mozolna praca, której celem jest zbiorowy występ z godnie z kalendarzem uroczystości szkolnych:

• W ramach Ślubowania klas I

• Dnia KEN

• Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości

• Jasełek

• Dnia Matematyki

• Powitania Wiosny

• Święta Służby Zdrowia

• Obchodów Dnia Ziemi

• Dnia Matki

• Dni Oświaty, Książki i Prasy

• Dnia języka angielskiego

• Festynu szkolnego

• Zakończenia roku szkolnego

Repertuar chóru szkolnego jest bardzo szeroki, począwszy od pieśni patriotycznych, religijnych,  po ludowe czy piosenki muzyki rozrywkowej. Prze trzy lata przebywania w zespole chórzyści uczą się wielkiej odpowiedzialności za siebie, współpracy, samodyscypliny i pokory. Między uczniami tworzy się więź, a wspomnienie o uczestnictwie w zespole na długie lata po odejściu ze szkoły pozostaje w ich sercach.