Poniedziałek 06.05.2024

Sport w szkole

Piłka ręczna 1-3

Od września 2015 roku uczniowie klas 1-3 rozpoczęli swoją sportowa przygodę z piłką ręczną. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 23. Treningi mają formę nauki przez zabawę, a celem zajęć jest zapoznanie uczniów z dyscypliną jaką jest piłka ręczna. Udało się utworzyć grupy chłopców i dziewcząt więc zajęcia prowadzone są z podziałem na płeć. Jesteśmy jedyną szkołą w Bytomiu, która prowadzi tego typu zajęcia dla dzieci klas 1-3. Trening są realizowane w ramach ścisłej współpracy z sekcją piłki ręcznej klubu UKS MOSM Bytom. Udział w treningach jest bezpłatny.

Na zajęcia obowiązuje strój sportowy, taki jak na WF. Nie ma  znaczenia czy dziecko ćwiczy w długich czy krótkich spodenkach. Proszę, by strój był wygodny, schludny i czysty. Na sali ćwiczymy w obuwiu zmiennym bądź na boso. Na salę nie wnosimy jedzenia i picia. Piejmy po treningu. Na treningi przebieramy się w szatniach sportowych na parterze. .

Treningi odybwają się we wtorki w godzinach 13.45-14.30

ze sportowym pozdrowieniem,